Connect with us

Коррупция

Збільшення кількості звернень про домашнє насильство демонструє, що люди стали більше довіряти поліції — Катерина Павліченко | СтопКор


Така динаміка не свідчить про збільшення домашнього насильства, а показує, що люди стали більше поінформованими та більше звертаються по допомогу до поліції. Про це заявила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.


«Сьогодні в суспільстві формується нульова толерантність до випадків домашнього насильства. Люди починають розпізнавати це явище, звертатися до поліції, знають як бути в такій ситуації. Так, у порівнянні з першим півріччям минулого року, поліцейські отримали на 48% більше звернень за захистом від домашнього насильства. В 2020 році було отримано 101 584 повідомлень, в той час як в 2019 році – 68 490. Дійсно, в умовах карантину ця тема стала ще більш очевидною та видимою, оголилися ті проблеми, які були раніше», — сказала Катерина Павліченко.

Заступниця міністра зазначила, що в порівнянні з минулим роком, кількість зареєстрованих звернень та повідомлень щодо випадків домашнього насильства збільшилася майже в два рази, але це не говорить про те, що домашнього насильства в Україні стало більше.

«МВС визначило одним із пріоритетних напрямків відомства запобігання та протидію домашньому насильству. З цією метою посилено інформаційні кампанії; впроваджуються механізми, спрямовані на невідворотність покарання для кривдника; підвищується рівень професійної обізнаності працівників; посилена співпраця з громадським сектором та міжнародними партнерами; напрацьовуються алгоритми реагування та дій з боку Національної поліції України; всі підрозділи поліції в межах своєї компетенції залучені до реагування на випадки домашнього насильства», — сказала заступниця міністра.


Катерина Павліченко зазначила, що Президент України Володимир Зеленський сьогодні підписав Указ про невідкладні заходи, направлені на протидію домашньому насильству.


Указ направлений на додержання гарантій і захисту прав та інтересів осіб, що страждають від насильства, а також надання допомоги таким особам та створення відповідних умов для реалізації кожною дитиною права на зростання у безпечному сімейному оточенні. Такий документ став результатом плідної співпраці громадськості та державних інституцій.

Катерина Павліченко повідомила, що МВС та НПУ розробили План безпеки в умовах карантину, створено серію відеороликів, освітній серіал про онлайн-інструменти протидії домашньому насильству, запущено чат-бот #ДійПротиНасильства @police_helpbot.


(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = «https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&appId=475739962595717&version=v2.3»;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Источник

Comments

Новости