Connect with us

Новости региона

Стало відомо за Якою схемою бюджет Рівного Втрата сотні миллионов гривень


Стало відомо за Якою схемою бюджет Рівного Втрата сотні миллионов гривень

Напевно НЕ Важко дива великим бізнесменом, коли сам міський голова Рівного разом Із депутатами, створюють усі умови, для сприятливого ведення бізнесу. Бізнесмен створює фірми, продає через них свой товар та Одразу ліквідовує новостворене. Кінці у воду. Альо про все по черзі.

Мова идет про відоміх забудовників нашого міста у мікрорайоні Щасливе. Варто знати, что особа, яка намерен здійсніті будівництво у відповідному населеному пункті, зобов’язана Сплатити Пайовий доля, яка Полягає у перерахуванні коштів до відповідного місцевого бюджету. Як відомо, кошти від сплат пайової участия, Які надходять до бюджету, займають високе місце в дохідній части Рівного. Але, у 2012 году Рівненська міська рада прийнять решение Зменшити рекомендованого Міністерством ставку пайової участия з 4% до 1,5%. Це доволі таки щедрий подарунок для забудовників, но міська скарбниця через це Втрата Мільйони гривень.

Розмір Пайовий Внески розраховується від вартості та кількості будівель квадратних метрів и найбільше поталанило за останні Шість років у Рівному людям пов’язаним Із забудовника на Щаслива Романом Курісу. Аджея самє смороду найбільше скорісталісь заниженими ставками Пайовий Внески. Его партнер Олександр Козяр збудував очевидно приміщення телеканалу ІТV.

Детальніше про зв’язок Романа Курісу з маловідомім до Певного годині Олександром Козяр, что торгувать з лотків на Сайти Вся ставши мегазабудовніком, писали журналісти 4 власти: Земельні махінаторі Рівненщини: як бізнес, Завдяк чиновникам, прівласнює десятки гектарів

Серед прізвіщ, пов’язаних Із забудови міста, знаходімо й дружину Романа Курісу — Олену, самого Романа, теперішнього секретаря міськраді Віктора Шакірзяна, его бізнес-партнерів та родічів. Втім найбільше житла Було здано в експлуатацію Іванною Радченею. Лише за 2019 рік вона збудувала почти 43 Тисячі квадратних метрів. Варто Зазначити, что усіх збудованіх квадратів за рік Було 85,4 тис. кв. м, тобто Іванна Радчення побудував более чем половину всех разом узятіх забудовників Рівного. І до слова, ее чоловік з Романом Курісу куми. Та мова даже не про Родинні зв’язки, хоча и це, з ОГЛЯД, на прівілеї надані пану Курісу від влади, теж важліво. Та підходімо до найцікавішого.

За усі побудовані квадратні метри, жінка заплатила лишь 399 000 гривень пайової участия, чим Рівненський бюджет зізналася збитків на Мільйони гривень. Державна фіскальна служба в Рівненській області, запідозріла Іванну Радченю у тому, что вона знизу ВАРТІСТЬ квадратних метрів з якої Вже Згідно, робів розрахунок пайової участия. Правоохоронці ВСТАНОВИВ, что в период 2018-2019 роки вона Набуль у власність об’єкти нерухомого майна Шляхом будівництва житлових об’єктів, замовником якіх вона безпосередно Виступ, та надалі здійсніла продажів за заниженою ціни у договорах купівлі-продажу фактічної вартості чотірьох будинків у мікрорайоні «На Щасливе» за адресою вул. Чорновола 91-з, 91-т, 91-у та 91-ф. Саме з Загальної вартості ціх квартир розраховувався Пайовий внесок, а такоже від цієї суми малі б буті Сплачені податки.

«Радченя І. В. з метою Зменшення податкового НАВАНТАЖЕННЯ, належні їй квартири у Вищевказаний багатоквартірніх житлового будинку, актами приймання-передачі нерухомого майна, передавала на підконтрольні суб’єкти господарської ДІЯЛЬНОСТІ, Які надалі здійснювалі їх реалізацію для кінцевіх спожівачів, Із Вказаним в офіційніх документах завідомо недостовірної информации относительно їх реальної вартості «

Такими підконтрольнімі компаніямі стали ТОВ «Мегасяйво, ТОВ» Будівельний дім 1 «, ТОВ» Поліський дім «та інші, что Наразі, як це Не дивно, у стані ліквідації. А співзасновнікамі є Козяр, Курис, Радченя та ін.

Схема дуже проста. Іванна Радчення як фізична особа замовляла у своих будівельних компаний квартири. Забирала їх Собі, а потім перепродавали своим же кампаніям. Все це заради того, щоб избежать мільйонніх сплат податків до місцевого и державного бюджетів. Саме в такій схемі прихований момент Першої продажі квартир и відбувається Ухилення від сплат податку на Доданий ВАРТІСТЬ. І самє на цьом етапі відбувалось заниження вартості квадратних метрів, что повплівало на розрахунок пайової участия в бюджет Рівного.

Варто Зазначити, что согласно з Показники опосередкованої власності за спорудження житла за регіонамі України, станом на 01.01.2019 року один метр квадратний з ПДВ стає 11 638 гривень, А від ВАРТІСТЬ за один квадратний метр у новобудовах Іванні Радчені, что на Щаслива Чомусь встновленій в межах 800-900 гривень. Через схему з підставнімі фірмамі та заниженою вартістю житла, бюджет Рівного Втрата понад 300 миллионов гривень.

Стало відомо за Якою схемою бюджет Рівного Втрата сотні миллионов гривень

Відповідній розрахунок Втрата підрахувала депутатка Рівненраді Олена Хотенко, Что є членом КОМІСІЇ по вопросам економічного розвитку, промісловості, інвестіцій, ПІДТРИМКИ підприємництва та РЕГУЛЯТОРНОЇ політики:

Був зроблений только примерно розрахунок согласно з Яким, за останні Шість років за такими схемами бюджет міста недоотрімав суму в понад 300 миллионов гривень. Якби забудовника мікрорайону на Щаслива будували житло без тіньовіх схем, місто мало б кошти на розбудову такой необхідної інфраструктурі як школи, садочки та спортивні майданчики. І я готова перейти в Юридичним площинах, аби громада НЕ віддавала свои деньги в ПРИВАТНІ руки. За тім забудовник ще й вімагають дотуваті їх приватний садочок, Який Цілком ймовірно збудовано за кошти, Які недоотрімав бюджет Рівного, — коментує Олена Хотенко.

Варто Додати, Рівне чи не єдине місто в Україні, что настолько занизило ставку пайової участия, Фактично віддавші Певна забудовника можлівість заробляті надпрібуткі, набіваючі Власні кишені, в обхід справедливих податків.

Саме за такою схемою, правоохоронці підозрюють працював нардеп Віктор Мялік. Прокуратура Нещодавно вручила Йому підозру в ухілені від Сплата податків на суму 97 миллионов гривень. Підозру прокоментувала генпрокурорка Ірина Венедіктова:

Стало відомо за Якою схемою бюджет Рівного Втрата сотні миллионов гривень

«Підозрюваній розпочав у 2012 году господарську діяльність относительно будівництва у с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка на Кіївщіні багатоквартірніх житлових будинків Задля Отримання прибутку від Подальшого продаж квартир та нежитлових приміщень в них. При цьом реєстрації в якості суб’єкта господарської ДІЯЛЬНОСТІ у форме фізичної особи-підприємця чи юридичної особини не здійснів. После Завершення зведення будинків, ВІН зареєстрував на себе право власності за на +1221 об’єкт нерухомого майна в них. Течение 2015-2020 років уповноважена ним через Довіреність особа продавала нерухомість та передала Йому понад 360 млн грн доходу від цих операцій.

За ее словами, доходи від реализации квартир та нежитлових приміщень підозрюваній декларував, як доходи фізичної особи від продажу власного майна, а не від підпріємніцької ДІЯЛЬНОСТІ, Із ЗАСТОСУВАННЯ ставки податку в размере 5% вместо 18%.

Попередньо, за данімі експертизи, таким чином народний депутат ухілівся від сплат податку на доходи фізичних осіб та податку на Доданий ВАРТІСТЬ на Загальну суму понад 97 млн ​​грн. — уточнює Генпрокурорка.

Comments

Новости