Connect with us

Культура

Стало відомо, як Гаррі Каспаров консультував серіал ферзевому гамбіт — Українські новини


У всьому світі набрав величезну популярність американський міні-серіал «хід королеви«, Або ж» ферзевому гамбіт «. Проект заснований за романом письменника Уолтера Тевіс, виданого в 1983 році.

У центрі сюжету історія дівчини Бет Хармон з Кентуккі, яка в 9-річному віці стає сиротою, а пізніше відкриває в собі талант шахістки.

Режисером серіалу став сценарист Скотт Френк, а головну роль виконала британська актриса Аня Тейлор-Джонс. Не менш цікавим є той факт, що консультував проект 13-й чемпіон світу з шахів, восьмикратний переможець Всесвітніх шахових олімпіад Гаррі Каспаров. як передають ФАКТИ, Посилаючись на інтерв’ю шахіста виданню Slate.com, стало відомо, яку роль він зіграв в роботі над серіалом.

Каспаров розповів, що він отримав запрошення попрацювати зі Скоттом відразу від двох джерел. Спочатку йому подзвонив колега, шаховий консультант Брюс Пандольфіні, який вже був задіяний в проекті, а пізніше автори серіалу «Гра престолів», які були знайомі з сценаристом. «Йшлося про те, щоб я зіграв радянського гросмейстера Василя Боргова. Він сказав: «Гаррі, ми хочемо, щоб ти відчував себе комфортно. У тебе гарна дружина. І вона може зіграти роль твоєї дружини в серіалі. Що скажеш?» О, це було так спокусливо!«- зізнався Каспаров.

Але в підсумку, посилаючись на дефіцит часу (а зйомки були розплановані на три місяці), шахіст запропонував свої послуги в якості консультанта.

Стало відомо, як Гаррі Каспаров консультував серіал ферзевому гамбіт - Українські новини

Гаррі Каспаров з дружиною Дариною Тарасової

Саме Гаррі Каспаров наполіг на тому, щоб в серіалі розігрувалися справжні партії: «Будь-який глядач, мало-мальськи знайомий з шахами, відразу відчуває, що йому показують черговий «Голлівуд«. Каспаров зазначив, що більшість партій в серіалі були підібрані легко, а ось з останньою довелося потрудитися. «Її потрібно було показати повністю — від першого до останнього ходу. І це був ферзевий гамбіт«, — розповів шахіст. «А ще там був дуже важливий елемент — друзі героїні на чолі з Бенні сидять в Нью-Йорку і допомагають їй аналізувати партію. Значить, вона повинна бути не просто складною, а дуже-дуже складною! Я підібрав кілька таких партій і зупинився в підсумку на одній. Її розіграли в 1993 році Патрік Вольф і Василь Іванчук«.

«Хід королеви»: п’ять фактів про найпопулярнішому серіалі осені

Крім цього, шахіст підкреслив, що в книзі Тевіс зовсім не згадується КДБ, але в реальності радянських чемпіонів, яких відправляли на Захід зі своїми сім’ями для участі в турнірах, обов’язково супроводжувалися хлопцями з КДБ.

Також відомий шахіст зізнався, що для нього історія Бет Хармон — це історія Боббі Фішера, тільки її жіноча версія: «Він завжди діяв самостійно, нікому не довіряв. Бет до її поїздки в СРСР розповідали, що сила радянських шахістів полягає в тому, що вони завжди аналізують партії разом, як одна команда«.

Читайте також: Відгуки на міні-серіал «Хід королеви» з Анею Тейлор-Джонс

Раніше «Телеграф» писав, які серіали можна подивитися у вільний час.Comments

Новости